V dalším díle vás pozveme na podzimní výlet do Hoslovic, kde si vyšlápneme na další jihočeskou rozhlednu 😊. Ta je celoročně volně přístupná a jsou z ní nádherné výhledy 👍. V této malebné vesničce se také nachází pohádkový vodní mlýn 😍, který jsme navštívili na jaře 😉

Video – tip na výlet

Hoslovice

Obec Hoslovice 🏠 leží v předhůří Šumavy 🌲🌲 v nadmořské výšce kolem 700 metrů. Tato malebná vesnička se nachází nedaleko Volyně ve Strakonickém okrese.

Na okraji obce se nachází poměrně velké záchytné parkoviště 🅿. Odtud se můžete vydat jak k vodnímu mlýnu, tak i k rozhledně, která je vzdálená cca 600 m 🚶‍♀️🚶‍♂️.

Rozhledna Hoslovice

Cesta k rozhledně vede chvíli po asfaltu, poté kus po louce 🌼 a nakonec po lesní pěšině 🌲. Trasa je to příjemná a opravdu nenáročná. Rozhledna je otevřená celoročně a zcela bez poplatku a omezení 👍.

Jedná se o 50 m vysoký telekomunikační stožár na tamním kopci Čekanka. Ocelová stavba z roku 2005 má kovové točité schody. Na plošinu ve výšce 30 m nad zemí vede 152 schodů.

Z vyhlídkové plošiny lze spatřit některé šumavské vrcholky jako např. Boubín, Bobík, zimní středisko Zadov, Javorník s rozhlednou, Svatobor s rozhlednou nad Sušicí ale také třeba Sedlo u Sušice s rozhlednou. Dále celé širé okolí Volyňska, Horažďovicka, Sušicka, ale také Strakonicka, Písecké hory s Jarníkem, JETE, ale také část Brd.

Ohodnoťte tento výlet:

Klikněte na hvězdičku pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hlasy! Ohodnoťte tento výlet jako první.

Označeno v:

, ,