V dalším díle vyrazíme ke skalnímu útvaru Ďáblova prdel 👍. Kuriozní žulový masiv se nachází na Jindřichohradecku nedaleko Kunžaku 😊. Od parkoviště k němu vede krásná naučná stezka 🚶, na které můžete navštívit lesopark s rozhlednou U Jakuba 🗼 nebo spatřit plno krásných rybníků a kamenů 😍. Tento výlet rozhodně doporučujeme za každého počasí 😉

Video – tip na výlet

Tip: dejte si náš YouTube kanál do odběru, ať vám žádné další video neunikne!

Naučná stezka na Ďáblovu prdel

Výlet začínám zaparkování na placeném parkovišti Valtínovský mlýn 🅿️ nedaleko Kunžaku. Sazba na den činí 50 Kč a aut se sem vejde docela dost, i když v létě zde může být trochu rušněji. Zprvu stoupáme 🚶‍♀️🚶 do kopce po asfaltové cestě kole zdejší obory 🦌.

Po necelém kilometru se dostáváme na vrchol Havlovy hory a přicházíme k rozhledně a lesoparku U Jakuba 🗼🌲. Tento areál je hojně navštěvovaný v teplejších měsících, a to zejména rodinami s dětmi. My se sem vrátíme v jednom z dalších dílů, protože přes zimu bývá areál zavřený.

Kaskády rybníků

Zpevněnou cestou scházíme do údolí. Po trase si všímáme polomů a holích mýti po řádění kůrovce. Díky tomu se ale odkryly skalní útvary, kameny a balvany 🪨.

Po cestě se také můžete začíst do informačních tabulí – nachází se jich zde 11. Také sem tam potkáte odpočívadla, koše na odpadky a pár herních prvků pro děti 👍.

Nádherným místem jsou kaskády rybníků. Ty jsou opravdu kouzelné 😍. Dá se u nich posedět a jde o fotogenické místo 📷. Krásným prvkem je ostrůvek, kam vede lávka. Kolem rybníků (dokonce i v nich) leží balvany a jistě potkáte i sochu vodníka.

Ďáblova prdel

Pár set posledních metrů je opět do kopce, a to lesem přes kořeny. Na konci naučné stezky se nachází poslední informační tabule, odpočívadlo a skalní útvar Ďáblova prdel 😀.

Tento kuriozní žulový balvan dostal opravdu výstižný název, byť se mu dříve říkávalo „Prdel světa“. Je považovaný za nejznámější a nejcharakterističtější skalní útvar přírodního parku Česká Kanada 👍.

Ohodnoťte tento výlet:

Klikněte na hvězdičku pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3 / 5. Počet hlasů: 2

Zatím žádné hlasy! Ohodnoťte tento výlet jako první.