V pátek 1. 7. 2022 se veřejnosti otevírá nádherně opravená tvrz Tichá 😍. My jsme na nejjižnější hradní vyhlídkovou věž vyrazili s předstihem a připravili pro vás nový tip na výlet, který stojí za to 😉

Video

Tip: dejte si náš YouTube kanál do odběru, ať vám žádné další video neunikne!

Tvrz Tichá

Tvrz Tichá je gotická stavba ze 13. století 😍 nacházející se 4 km od Dolního Dvořiště a hranic s Rakouskem 👍.

Vyrazit sem můžete pěšky 🚶‍♀️🚶‍♂️, na kole 🚴‍♂️ nebo autem 🚗. První zmínka pohází z roku 1360. V roce 1387 přešla do vlastnictví Rožmberků a v roce 1789 byla tvrz přestavěna na pivovar 🍻.

Konzervace a rekonstrukce zchátralé stavby trvala 13 let a velice se povedla 😍. Areál spravuje sdružení Hrady na Malši 😊.

Dominantou je věž – nejjižnější vyhlídková věž v Česku. Horní obytná část pod doškovou střechou ukrývá dobová kamna a nábytek 🛌.

Součástí areálu je i muzeum s expozicí o tvrzi a jejím zakladateli – Janu z Michalovic. Vedle budovy muzea se nachází krčma „U Čápa“ 🍻. Romantickou atmosféru dokresluje přilehlý rybník Hláska a okolní krajina 🌲🌳.

Otevírací doba areálu je od úterý do neděle od 10 do 18 hodin v období července a srpen. V září a říjnu je otevřeno v sobotu a neděli od 10 do 17 hodin. Tento výlet stojí za to 😉

Ohodnoťte tento výlet:

Klikněte na hvězdičku pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasů: 6

Zatím žádné hlasy! Ohodnoťte tento výlet jako první.