V tomto díle Jihočeských víkendů si projdeme závěr naučné stezky na Onen Svět a navštívíme Langovu rozhlednu 😉. Po měsíční rekonstrukci je otevřená od 21. května 2022 👍

Videoreportáž

Tip: dejte si náš YouTube kanál do odběru, ať vám žádné další video neunikne!

Stezka na Onen Svět

Stezka na Onen Svět vede malebnou jihočeskou krajinou 🌳🌲🌊 s mnoha zajímavými místy a řadou technických i kulturněhistorických památek 🏰. Byl otevřena v roce 2012 a se svými cca 66 km se jedná o jednu z nejdelších naučných stezek v České republice 😍. Vede přes tři okresy a téměř polovinu Jihočeského kraje 👍.

21 informačních tabulí 🚶‍♂️🚶‍♀️ vás seznámí s historií a s kulturními i přírodními zajímavostmi okolí. Nechybí ani pověsti nebo historické příběhy vztahující se k místům podél stezky.

Trasa začíná nedaleko rozhledny Semenec v Týně nad Vltavou 🏡 a pokračuje dále přes Bechyni 🏰, údolím řeky Lužnice až ke Stádleckému mostu 🌊, dále přes Sepekov, Milevsko ⛪ a Kovářov až ke svému vrcholu (symbolickému i geografickému) do osady Onen Svět. Vesnička dostala název podle dřevěné chaty Onen Svět z roku 1940 🏡.

Langova rozhledna

Vedle chaty byla v roce 2001 postavena Langova rozhledna 🗼, která se stala předlohou pro logo stezky. Byla pojmenována po Ing. Čestmíru Langovi – obdivovateli zdejší krajiny a bývalém majiteli zámečku a statku v nedaleké vesničce Zahrádka 😉.

Celodřevěná, 15 metrů vysoká rozhledna, stojí v nadmořské výšce 620 metrů a má 4 vyhlídková patra s panoramatickým rozhledem 🤩. Celková rekonstrukce proběhla v dubnu a květnu 2022 👍.

Běžně lze dohlédnout na Šumavu 🌲🌲, při velmi dobré viditelnosti až na Alpy ⛰️. Z rozhledny budete mít výhled na Orlickou přehradu a zámek Orlík 🏰, Kovářovsko, Krásnohorsko, panorama Novohradských hor 🌳🌲, Střední Povltaví, JE Temelín i Středočeskou pahorkatinu 👍.

Více na stránkách chaty a rozhledny nebo naučné stezky.

Ohodnoťte tento výlet:

Klikněte na hvězdičku pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3 / 5. Počet hlasů: 2

Zatím žádné hlasy! Ohodnoťte tento výlet jako první.