Naším dalším tipem na krásný výlet jsou Hamerské skály 😍. Tento 120 metrů dlouhý kamenný útvar se nachází u Hradiště nedaleko Nové Bystřice v oblasti Česká Kanada 👍. Také je zde lyžařský areál, bikepark a v okolí mnoho bunkrů 😉

Videoreportáž

Tip: dejte si náš YouTube kanál do odběru, ať vám žádné další video neunikne!

Hamerské skály

Hamerské skály jsou přírodní památkou u obce Hradiště 🏡 (přibližně 2 km severozápadně od města Nová Bystřice 🏠). Zaparkovat lze těsně před vesnicí u cesty v lese, ale lepší parkoviště 🅿 je u lyžařského areálu 🎿.

Trasa ke skalám není nijak turisticky značena, což ničemu nevadí. Jistě skály najdete i bez mapy a značení 😉. Ke skalnímu masivu navíc ze své cesty odbočuje Graselova naučná stezka, která vede kolem Nové Bystřice a jejím okolím 🚶‍♂️🚶‍♀️.

My jsme zvolili trasu od kapličky ⛪ na návsi vedoucí ke studánce 🌀 v lese. Cesta není nijak náročná a vede po příjemné lesní cestě 🌲🌲. Od studánky se mírně vrátíme stoupáme do menšího kopce až k samotné skále 🚶‍♀️🚶‍♂️.

Cestou si všímáme řady kamenů a skalních výrůstků. Žulový útvar o délce přibližně 120 metrů je 17 metrů široký a 10 metrů vysoký 😍. Jedná se o nádherný skalní masiv na okraji Přírodního parku Česká Kanada 👍.

Hamerský vrch leží v nadmořské výšce 608 metrů. Jsou zde krásné výhledy, klid a úžasná příroda 🌲🌲. Také si zde přijdou na své milovníci lezení 🧗‍♂️ – skála je k tomu uzpůsobena 👍.

Hradiště: lyžařský areál, bikepark

Hradiště je malá vesnice, část města Nová Bystřice v okrese Jindřichův Hradec. Bohužel si zde nic nekoupíte, takže svačinu 🥪 s sebou 😉.

V zimě je zde v provozu menší sjezdovka 🎿 s délkou asi 500 metrů a dvěma pomami. Když je sníh, najdete zde krásně protažené běžecké stopy 👍.

Hned vedle sjezdovky se nachází bikepark 🚴‍♂️. Ten nabízí dvě trasy. Zajímavé je, že pro stavbu byly použity místní kameny, ale využity byly i bunkry, kterých se v okolí hodně nachází.

Ohodnoťte tento výlet:

Klikněte na hvězdičku pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasů: 2

Zatím žádné hlasy! Ohodnoťte tento výlet jako první.

Označeno v:

, , ,