V dalším díle Jihočeských víkendů jsme si prošli naučnou stezku lesoparkem Pintovka v Táboře 😉. Součástí areálu je i restaurace Pintovka 🍴🅿, dětské hřiště 🎠, singltrek 🚴‍♂️, lesokoutek s divokou zvěří 🦌, venkovní fitness 💪, studánka s radioaktivní vodou 🌊 a plno dalších zajímavostí 👍

Videoreportáž

Tip: dejte si náš YouTube kanál do odběru, ať vám žádné další video neunikne!

Areál Pintovka

Nedaleko nad Švehlovým mostem v Táboře se nachází areál a lesopark Pintovka 🌳🌲. Při hlavní silnice se nachází restaurace Pintovka 🍴 s parkovištěm 🅿 a dětským hřištěm 🎠.

Opodál v lesíku jsou dva singltreky pro horská kola 🚴‍♂️ a jeden, z nich je dokonce vhodný i pro děti 👍.

Pod lesíkem a Švehlovým mostem najdete kapličku Svatou Eleonoru ⛪ se studánkou s radioaktivní vodou 🌊.

Lesopark Pintovka

Lesopark Pintovka 🌳🌲 se nachází na druhé straně silnice na zátokou řeky Lužnice 🌊. Projít si zde můžete krásnou 4km naučnou lesnicko-přírodovědnou stezku 🚶‍♀️🚶‍♂️. Ta nabízí 30 zastavení a své návštěvníky seznamuje s dřevinami 🌲🌳 a rostlinami 🌼🌱, problematikou lesního hospodářství 🚜 a myslivostí 👨‍🌾.

Parkem prochází hned 3 okruhy pod vedením místního značení (červený 🟥, zelený 🟩 a oranžový okruh 🟧). Okruhy jsou různě náročné, a to jak časově, tak fyzicky. Na procházku s kočárkem je vhodná horní část parku, která je jen mírně kopcovitá. Blíže k řece Lužnici je terén strmý. Část naučné stezky vede lesem přes kořeny.

Uprostřed parku se nachází lesokoutek – obora s muflony 🐏, daňky 🦌 a jeleny sika 🦌. Naleznete zde také lesní fitness 💪 a několik laviček a altánků.

Také se můžete vydat podél Lužnice po červené turistické značce 🟥. Poté dojdete až k lávce a výletní restauraci Harrachovka 🍴, cestu vám zpestří dřevěné sochy a naučné cedule 👍. Rozhodně nevynechejte ani nedalekou rozhlednu Hýlačka 🗼 nebo ZOO Tábor, Větrovy 🐯. Stezka Lesopark Pintovka láká na krásný výlet pro rodiny s dětmi 😉

Ohodnoťte tento výlet:

Klikněte na hvězdičku pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasů: 4

Zatím žádné hlasy! Ohodnoťte tento výlet jako první.