Ve 45. díle Jihočeských víkendů jsme se vydali na další jihočeskou rozhlednu 👍 Tentokrát jsme zavítali 6 kilometrů od Písku na vrchol kopce Velký Kamýk 🌲🌳, kde se nachází stejnojmenná rozhledna. 65metrová kombinovaná telekomunikační věž 🗼 s vyhlídkovou plošinou ve výšce 30 metrů nad zemí byla postavena roku 2002 u Velkých Nepodřic. V této obci je také možné zaparkovat 🅿 a příjemnou kilometrovou procházkou 🚶‍♂️🚶‍♀️ po červené se dostanete až k rozhledně. Ty výhledy stojí za to 😉

Videoreportáž

Tip: dejte si náš YouTube kanál do odběru, ať vám žádné další video neunikne!

Kudy k rozhledně?

Rozhledna je postavena pod vrcholem Velký Kamýk v nadmořské výšce 515 m n.m. Vrchol je vzdálen vzdušnou čarou západně od centra Písku cca 6 km. Autem 🚗 lze dojet až pod rozhlednu. Cesta vede z Písku přes Velké Nepodřice. Na konci obce je nutné odbočit vlevo na polní cestu a po cca 300 m odbočit vlevo na další polní cestu, která nás dovede přímo k rozhledně.

Naše cesta je ale pěšky a začíná v obci Velké Nepodřice, kde je možné zaparkovat 🅿. Dobrá asfaltová silnice stoupá z návsi kolem kapličky 800 metrů do mírného kopce. Za posledním stavením končí asfaltka a cesta na vrchol uhýbá doleva. Je to písčitokamenitá cesta vedoucí na rozhraní lesa 🌳🌲 a pole. Začíná hned příkrým stoupáním, které vystřídá krátká rovinka, po níž následuje opět strmý kopec. Poslední fáze 550 metrů dlouhé cesty je už jen mírné stoupání. Od kraje obce sjízdné pouze na horském kole 🚴‍♂️.

Nejbližší železniční stanice 🚂 se nachází v Písku (žel trať č. 200 Zdice – Protivín, nebo č. 201 Tábor – Ražice). Před nádražím se vydáme po červené turistické značce, která nás dovede až za obec Velké Nepodřice 🏡 a dál je cesta známá. Tato trasa je dlouhá cca. 7,5 km.

Rozhledna Velký Kamýk

Kombinovaná telekomunikační věž 🗼 s vyhlídkovou plošinou společnosti T-mobile byla poblíž Písku postavena firmou Excon a.s. v roce 2002. Nosnou část konstrukce tvoří centrální tubus s hyperbolicky tvarovanými podpěrami. Okolo centrální roury je vedeno točité schodiště na vyhlídkový ochoz. Ač byla věž postavena již v roce 2002, oficiálně je přístupná až od roku 2006. Do té doby jí bylo možné navštívit pouze dírou v plotě.

Z 31 metrů vysoké plošiny je možné vidět Písek s Jarníkem, Kleť, Šumavu s Boubínem a Bobíkem, Brdy a další. Suvenýry v poslední chalupě vlevo v Nepodřicích, na obecním úřadu v Dobevi nebo v infocentru v Písku.

Otevřeno: bez omezení, případně klíč v domě č.p. 22 ve Velkých Nepodřicích. Vstupné: zdarma 👍 Tento výlet stojí za to 😉

Zdroje: Rozhlednovým rájem, oficiální web rozhledny

Ohodnoťte tento výlet:

Klikněte na hvězdičku pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasů: 1

Zatím žádné hlasy! Ohodnoťte tento výlet jako první.