V tomto díle Jihočeských víkendů jsme se vydali na další jihočeskou rozhlednu 👍 Tentokrát jsme zavítali 6 kilometrů od Písku na vrchol kopce Velký Kamýk 🌲🌳, kde se nachází stejnojmenná rozhledna. 65metrová kombinovaná telekomunikační věž 🗼 s vyhlídkovou plošinou ve výšce 30 metrů nad zemí byla postavena roku 2002 u Velkých Nepodřic. V této obci je také možné zaparkovat 🅿 a příjemnou kilometrovou procházkou 🚶‍♂️🚶‍♀️ po červené se dostanete až k rozhledně.

Videoreportáž

Tip: dejte si náš YouTube kanál do odběru, ať vám žádné další video neunikne!

Kudy k rozhledně?

Rozhledna stojí pod vrcholem Velký Kamýk v nadmořské výšce 515 m n.m. Vrchol je vzdálen vzdušnou čarou západně od centra Písku cca 6 km. Autem 🚗 lze dojet až pod rozhlednu. Cesta vede z Písku přes Velké Nepodřice. Na konci obce odbočíte vlevo na polní cestu a po cca 300 metrech opět vlevo na další polní cestu, která vás dovede přímo k rozhledně.

Naše cesta je ale pěšky 🚶‍♀️🚶‍♂️ a začíná v obci Velké Nepodřice. Za posledním stavením končí asfaltka a cesta na vrchol uhýbá doleva, zde můžete zanechat své auto 🅿. Je to písčito-kamenitá cesta vedoucí na rozhraní lesa 🌳🌲 a pole. Začíná hned příkrým stoupáním, které vystřídá krátká rovinka, po níž následuje opět strmý kope a na závěr mírné stoupání. Od kraje obce sjízdné pouze na horském kole 🚴‍♂️.

Nejbližší železniční stanice 🚂 se nachází v Písku. Před nádražím se vydáme po červené turistické značce, která nás dovede až za obec Velké Nepodřice 🏡 a dál je cesta známá. Tato trasa měří cca. 7,5 km.

Rozhledna Velký Kamýk

Kombinovaná telekomunikační věž 🗼 s vyhlídkovou plošinou společnosti T-mobile byla poblíž Písku postavena firmou Excon a.s. v roce 2002. Nosnou část konstrukce tvoří centrální tubus s hyperbolicky tvarovanými podpěrami. Okolo centrální roury vede točité schodiště na vyhlídkový ochoz. Ač byla věž postavena již v roce 2002, oficiálně je přístupná až od roku 2006.

Z 31 metrů vysoké plošiny je možné vidět Písek s Jarníkem, Kleť, Šumavu s Boubínem a Bobíkem, Brdy a další. Suvenýry můžete zakoupit na obecním úřadu v Dobevi nebo v infocentru v Písku.

Otevřeno: bez omezení, případně klíč v domě č.p. 22 ve Velkých Nepodřicích. Vstupné: zdarma 👍 Tento výlet stojí za to 😉

Zdroje: Rozhlednovým rájem, oficiální web rozhledny

Ohodnoťte tento výlet:

Klikněte na hvězdičku pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasů: 1

Zatím žádné hlasy! Ohodnoťte tento výlet jako první.