Na Svobodné hoře mezi Bavorovem a Vodňany na Strakonicku se nachází 24,5m vysoká rozhledna Haniperk 👍. Z ní lze dohlédnout na Temelín, ale i na opačnou stranu k Šumavě 🌲🌲. Z parkoviště je to k rozhledně 2,5 km po žluté značce 🚶‍️🚶‍️, ale jsou zde i krásné cyklostezky 🚴‍️. Zajímavostí je, že tato rozhledna je věrnou kopií té na Boubíně – více v naší reportáži 😉

Videoreportáž

Tip: dejte si náš YouTube kanál do odběru, ať vám žádné další video neunikne!

Rozhledna Haniperk

Rozhledna Haniperk se nachází kousek od Vodňan 🏠. Nedaleko obce Křepice se nachází vyhrazené bezplatné parkoviště 🅿 pro návštěvníky. Poté je to k rozhledně zhruba 1,9 km po žluté značce 🚶‍♀️🚶‍♂️. Ovšem na vrchol vede i cesta od Bavorova a Svobodná hora je propletená cyklostezkami 🚴‍♂️.

K rozhledně se nastoupá zhruba 129 výškových metrů a je to poměrně příjemná procházka, i když občas je to po kamenech do příkřejšího kopce. Několik metrů před vrcholem kopce je krásná vyhlídka s ohništěm 🔥 a klacky na buřty. Pod samotnou rozhlednou pak také naleznete ohniště s lavičkami.

Rozhledna je celoročně volně přístupná. Bezmála pětadvacetimetrová dřevěná věž z roku 2019 je věrnou kopií rozhledny na nedalekém Boubíně 🌳🌲 jen s jedním rozdílem, a tím je zastřešení vyhlídkové plošiny, stejně jako je tomu na středočeské rozhledně Besedná.

Nádherný kruhový výhled ze zastřešené plošiny ve výšce 21 metrů (JE Temelín, České Budějovice, Novohradské hory, Kleť a Bulový v Blanském lese, Velký Plešný a Chlum ve vojenském újezdu Boletice, Libín, Bobík, Boubín, Mařský vrch a Javorník na Šumavě, Helfenburk, Kbíl, Jarník, Písek, Vodňany a Bavorov).

Jen je škoda, že nahoře nejsou žádné tabule s mapu, abychom věděli, na co právě koukáme. Výlet na tuto rozhlednu jednoznačně doporučujeme 😉

Ohodnoťte tento výlet:

Klikněte na hvězdičku pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasů: 8

Zatím žádné hlasy! Ohodnoťte tento výlet jako první.