Třeboň je město v okrese Jindřichův Hradec, asi 22 km východně od Českých Budějovic, v Třeboňské pánvi na Zlaté stoce mezi rybníky Svět 🚤 a Rožmberk 🚢. Je lázeňským 🛀 a rekreačním městem 🚴‍♂️🚶‍♀️, městskou památkovou rezervací a střediskem CHKO Třeboňsko. Třeboňsko je mimo jiné známé i pro krásné cyklostezky 🚴‍♂️.

Videoreportáž

Tip: dejte si náš YouTube kanál do odběru, ať vám žádné další video neunikne 😉

Třeboň a její pamětihodnosti

Město je významnou památkovou a přírodní rezervací. Proto je hojně navštěvováno turisty a lázeňskými hosty. Ve městě jsou dvojí lázně 🛀: Bertiny lázněLázně Aurora. Středem města je Masarykovo náměstí s krásnými měšťanskými domy s podloubím, renesanční radnicí s věží, Mariánským sloupem a kamennou kašnou ⛲.

Národní kulturní památkou a jednou z dominant Třeboně je renesanční Státní zámek Třeboň 🏰 s barokní kašnou ⛲ a zámeckým parkem 🌳. Na zámku je několik prohlídkových tras a v létě se na zdejším nádvoří a v parku pořádají koncerty.

Poblíž náměstí se nachází kostel ⛪ sv. Jiljí a Panny Marie Královny. Město má i několik městských bran – Budějovickou, Hradeckou, Svinenskou a Novohradskou. K odpočinku a relaxaci vyzývají i krásné Komenského sady 🌳🌳. Nesmíme zapomenout zmínit ani Knížecí pivovar Regent 🍻, Schwarzenberskou hrobku nebo Rybářství Třeboň 🐟.

Krásy Třeboňska

O mimořádném významu území svědčí zařazení Třeboňska mezi biosférické rezervace UNESCO v rámci programu Člověk a biosféra již v roce 1977. Na tomto území o rozloze 700 km2 se nachází celkem 35 přírodních rezervací a památek.

Třeboňsko s více než 400 rybníky patří k mimořádně významné lokalitě z hlediska výskytu vodních ptáků, a to nejen v rámci České republiky, ale i střední Evropy.

V Třeboni a na Třeboňsku je toho k vidění mnoho a mnoho, proto neváhejte tuto krásnou oblast navštívit 😉

Ohodnoťte tento výlet:

Klikněte na hvězdičku pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasů: 4

Zatím žádné hlasy! Ohodnoťte tento výlet jako první.