Kuklov je osada 🏡 spadající pod obec Brloh v okrese Český Krumlov. Jde o unikátní a romantické místo s velkým kouzlem. Mezi zdejší pamětihodnosti patří nedostavěný klášterní kostel ⛪ svatého Ondřeje a zřícenina hradu Kuglvajt 🏰.

Videoreportáž

Tip: dejte si náš YouTube kanál do odběru, ať vám žádné další video neunikne 👍

Klášter Kuklov

Klášter se nachází asi 3 km severně od Brloha. Ve vesničce se nachází malé parkoviště, kde je možné zaparkovat 🅿. Nicméně vedou tudy i dvě cyklostezky 🚴‍♂️ a několik pěších tras 🚶‍♀️🚶‍♂️ – Kuklov je zastavením na naučné stezce Brložsko.

U rozcestníku stojí památná Kugelweitská lípa 🌳 s pověstí a nedaleko památný Kuklovský dub 🌳. Ke zřícenině se jde mezi domy, které se v blízkosti kláštera nacházejí. Zbytky kláštera jsou veřejně přístupné. O areál bývalého kláštera pečuje rodina, která zde žije 🏡. Často se zde také pořádají divadelní představení 🎭, koncerty 🎻 a také krásné svatby 👰🤵.

Hrad Kuglvajt

Kuglvajt je zřícenina hradu nad osadou Kuklov – asi 100 metrů od kláštera. Nachází se na skalnatém vrcholu granulitového kopce (740 m n. m.) nad Křemžským potokem.

Zřícenina je volně přístupná a její zbytky se nachází u silnice II/143 přímo nad rozcestníkem Kuklov – zřícenina hradu na modře značené turistické trase od Netolic na Kleť.

Všechny zveme k návštěvě tohoto krásného místa 😉

Ohodnoťte tento výlet:

Klikněte na hvězdičku pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasů: 6

Zatím žádné hlasy! Ohodnoťte tento výlet jako první.